Nové informace o adaptaci Nesboho Syna

27. května 2016 v 22:49 | Jáchym Šidlák |  Téma


Režisér Dennis Villeneuve a herec Jake Gyllenhaal se potřetí sejdou u filmu a Syn na plátně tak začíná vypadat velmi, velmi slibně.
Zatímco se před námi rychle rýsuje filmová adaptace Sněhuláka, o které pravděpodobně napíšu další samostatný článek, zdá se, že na dohled je i další film podle předlohy Joa Nesboho - krimithriller Syn, jenž u nás vyšel vloni na podzim u KNIHY ZLIN.

Zpráv máme ještě méně než pomálu, ale nemůžu si pomoct, už teď se na film neskutečně těším a můžu říct, že laťka očekávání se v budoucnosti bude pohybovat nejspíše hodně vysoko.

Režie se totiž nechopí nikdo jiný, než Dennis Villeneuve - kanadský režisér, kterého pozoruji už delší dobu a ke kterému nechovám nic než respekt. Z jeho posledních filmových výtvorů mě každý srazil na kolena, ať už mluvíme o adrenalinové detektivce Zmizení, mysteriozním dramatu Nepřítel nebo thrilleru Sicario. V budování temné atmosféry je Villeneuve naprostým machrem a nepřeháním, když řeknu, že v tomto ohledu se rovná i Davidu Fincherovi nebo Martinu Scorsesemu.


Dennis Villeneuve.

Druhé jméno, které je s filmem už oficiálně spojené, je herec Jake Gyllenhaal… z čehož jsem nadšený možná ještě víc, abych řekl pravdu. Gyllenhaal a Villeneuve už spolupracovali na dvou zmíněných filmech (Zmizení, Nepřítel) a je vidět, že dohromady jim to funguje. Gyllenhaal je navíc bezpochyby jeden z dnešních nejpřesvědčivějších herců, který je pro svou roli ochoten udělat snad úplně cokoli.

Mnoho tváří Jakea Gyllenhaala.

Všechno ostatní však zatím zůstává neznámé. Film je zatím hluboko v preprodukci (pokud se vůbec o nějaké preprodukci dá mluvit), takže ani datum premiéry si nikdo netroufá hádat. Proteď je však dobré vědět, že se adaptace dostala do správných rukou.

(Tím naznačuji, že je super, že se na post režiséra nedostal Channing Tatum, což se ještě nedávno nezdálo tak nemožné.)


Synovi se sice nedostalo takové popularity jako Nesboho největším bestsellerům (Sněhulák, Netopýr), jeho hodnocení od kritiků ani fanoušků se však nepohybují o nic níže. Oficální anotace nakladatele:


Sonny je ideální vězeň. V moderní, přísně střežené věznici Staten se těší značné oblibě, neboť slouží ostatním vězňům jako zpovědník - naslouchá jejich přiznáním a uděluje jim rozhřešení. Šušká se o něm, že na sebe bere vinu za zločiny jiných a odpykává si jejich tresty výměnou za pravidelnou dodávku drog. Vrchní komisař Šimon Kéfas, působící na osloském oddělení vražd, je policista ze staré školy. V jeden den dostane najednou nový případ a novou spolupracovnici. Ab Lofthus byl policista, Kéfasův kolega a dlouholetý kamarád a také Sonnyho otec. Kvůli podezření z braní úplatků spáchal před lety sebevraždu a jeho čin obrátil Sonnymu i Kéfasovi život vzhůru nohama. Roky ve věznici jednotvárně plynou do chvíle, než si Sonny nečekaně vyslechne jistou šokující zpověď a vydá se soudit živé i mrtvé.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama